29 березня, в Інформаційному агенстві «УКРІНФОРМ» відбувся брифінг за участю Міністра культури України Євгена Нищука, заступниці Міністра Тамари Мазур та координатора проекту «Малі міста – великі враження» і директора Українського центру культурних досліджень Ірини Френкель.

Також були присутні очільники міст та куратори проектів-переможців:

  • Заступник міського голови м. Тульчин Алла Поваляєва та творчий куратор проекту «Леонтович Арт-Квартал» Олександр Нікітюк;
  • Міський голова м. Славутич Юрій Фомічев і куратор проекту Фестиваль "86" Надія Парфан;
  • Голова Тростянецької міської ради Юрій Бова (фестиваль «Чайковський Fest»);
  • Перший заступник Вилківського міського голови Олександр Коротиш і начальник відділу Центру сталого розвитку та екологічних досліджень Дунайського регіону Олена Петрова (гастрономічний фестиваль «Дунайські гостини»);
  • Шарівський селищний голова Анатолій Бабак та Ірина Ковальова, заступник начальника відділу виконавчого апарату Харківської обласної ради («Культурний хакатон»);
  • Директор культурного центру «Імідж» Яна Ващук (Міжнародний Рєпінський пленер);
  • Міський голова м. Гадяч Володимир Нестеренко (Фестиваль молодих сучасних театрів);
  • Міський голова м. Острог Олександр Шикер і заступниця міського голови Оксана Ситницька (проект «Культурний барбакан»).

Міністр культури представив кожен з 8 проектів.

"Це культурні стартапи. Вони відбуваються вперше в Україні в такому форматі. Нам важливо, що цей проект відбувається в рамках проведення Року культурної спадщини в Європі й Україні і спрямований на популяризацію нашої спадщини і на розвиток регіонів. Проект підтриманий урядом України і особисто Прем'єр-міністром ", - зазначив Євген Нищук. "Це події не місцевого рівня. Це події всеукраїнського рівня. Дуже важливо, щоб ми цим дали імпульс внутрішньому туризму. Щоб на події їздили з Києва та інших міст, щоб це дало новий поштовх для розвитку громад" – підкреслив він.

Представники міст-переможців наголосили , що проект «Малі міста – великі враження» є яскравим прикладом децентралізації в дії.

"Я щиро дякую Мінкультури за надану можливість реалізувати такий проект. Це справді децентралізація в дії - сьогодні малі міста отримали підтримку на рівні держави. Це зміна свідомості населення. Ми рівні серед рівних, і малі міста можуть демонструвати якісні культурні проекти", - сказав зокрема міський голова Славутича Юрій Фомічев.

 

Переглянути відеозапис брифінгу можна тут:

Tags: