Малі міста – великі враження

2018 рік у Європейському Союзі оголошено Роком культурної спадщини. Україна не залишається осторонь від процесів. 19 жовтня 2017 року Кабінет Міністрів України підтримав проект Указу Президента України про оголошення 2018 року Роком культурної спадщини.

Враховуючі світові тенденції та процеси, що відбуваються в країні, Міністерство культури України ініціювало проект «Малі міста – великі враження», який проходить за сприяння Прем’єр-Міністра України Володимира Гройсмана.

Новини

2 жовтня 2018

29-30 вересня в місті Гадяч Полтавської області відбувся Фестиваль молодих сучасних театрів в рамках проекту «Малі міста – великі враження». Організатори – Міністерство культури України, Український центр культурних досліджень, Департамент культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації, Гадяцька міська рада.

 

Оргкомітет фестивалю:

Ірина Френкель – директор Українського центру культурних досліджень, заслужена артистка України;

Ірина Удовиченко – заступник директора Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА – начальник управління культури, мистецтв, національностей і релігій та планування;

Анатолій Насменчук – директор Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського;

Катерина Кувшинова – завідувач сектору культури і туризму виконавчого комітету Гадяцької міської ради.

У фестивалі взяли участь 11 театральних колективів:

 • Полтавський академічний обласний український театр ім. М.В. Гоголя;
 • Гадяцький коледж культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського;
 • Сумський обласний академічний театр драми та музичної комедії імені М.С. Щєпкіна;
 • Студентське об’єднання « Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського» комунального вищого навчального закладу Сумської обласної ради «Театр на Садовій»;
 • Театральний колектив Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки «Зелений гай»;
 • Народний театр Гадяцького РБК;
 • Аматорський театр «Фабула» історичного факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка;
 • Студентський театр «Факультет-F» Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка ;
 • Молодіжний аматорський театр «ANASTASIS» м. Полтава;
 • Молодіжний незалежний театр «Антракт» м. Полтава;
 • Театр «Т.АКТ»;

У рамках Фестивалю молодих сучасних театрів пройшов семінар та майстер-клас для викладачів театральних відділень мистецьких шкіл.

            Всього у Фестивалі взяли участь більше 300 людей.

Сторінки

Про проект

Володимир Гройсман

Створення умов для культурно – економічного розвитку з метою перетворення малих міст у самодостатні, розвинути адміністративні одиниці шляхом збільшення потенціалу власного культурного ресурсу - одна з актуальних можливостей реформи Децентралізації.  Конкурс продемонстрував велике бажання керівництва малих міст та ОТГ розвивати економіку територій за допомогою культурних інновацій. Ми повинні забезпечити методичний супровід та підтримку в реалізації проектів, які мають стати яскравим прикладом розвитку культурної економіки територій та презентувати всьому світу нашу культуру, залучаючи туристів відвідати країну та яскраві події.

Євген Нищук

Більшість малих міст України  -  це справді унікальні осередки  культури та історії нашої країни. У світі ми знаємо  багато вдалих прикладів, коли саме завдяки розвитку  культури, ці міста ставали відомими на увесь світ.  Оголосивши цей перший конкурс ми були приємно вражені, що отримали   аж 158 заявок до експертної ради.  Це ще раз підкреслює, що Україна готова змінюватись, і українці усвідомлюють, що саме культура є фундаментом перетворень у державі. Проекти, які розглядались експертами, продемонстрували надзвичайно багатий культурний потенціал країни, і кожен з них вартий  реалізації.

Ірина Френкель

Важливою складовою стратегії економіки України на сучасному етапі є перехід від індустріальної та сировинної моделі розвитку до постіндустріальної або креативної, яка базується на використанні людського потенціалу та знань, що є певною базою для розробки та реалізації ідеї для культурно – економічного розвитку. Сировиною креативної економіки є вміння народжувати оригінальні ідеї та перетворювати ці ідеї в економічний капітал та продукт, що продається. Культурні і креативні індустрії мають стратегічний потенціал і сприяють розумному, сталому і комплексному зростанню регіонів та міст. Використання креативних технологій капіталізує міста.