Чугуївська міська Рада запрошує художників вашого міста взяти участь у ХІХ Міжнародному рєпінському пленері, який відбудеться з 15 липня по 5 серпня 2018 в м. Чугуїв, Харківської області.

Місто Чугуїв є батьківщиною видатного українського художника-живописця Іллі Юхимовича Рєпіна. З метою вшанування пам’яті та збереження рєпінських традицій з 15 липня по 05 серпня у м. Чугуєві буде проводитись Міжнародний рєпінський пленер. Це унікальний мистецький захід, метою якого є розвиток та популяризація реалістичного напрямку в сучасному образотворчому мистецтві, створення умов для творчого спілкування, обміну досвідом художників-реалістів – представників різних міст та держав, виявлення та підтримка молодих талановитих художників.

Цього року м. Чугуїв відзначає своє 380-річчя. Завдяки перемозі нашого міста у конкурсі «Малі міста – великі враження» Міністерства культури України, ХІХ Міжнародний рєпінський пленер у цьому році буде проводитись особливо - як тритижневий туристичний фестиваль з різноформатними заходами.

ПРОГРАМА

З 22 липня по 02 серпня - майстер-класи для учнів та студентів закладів освіти, художників-аматорів, а також для людей та дітей з особливими потребами.

З 25 липня по 02 серпня - творчі зустрічі з учасниками пленеру. Відвідування музеїв та визначних місць м. Чугуєва, унікальні поїздки на етюди до палацо-паркового комплексу «Садиба» смт. Шарівка, палацу Шидловських, «Наталіївського парку» -пам’ятки садово-паркового мистецтва, до Краєзнавчого музею ім. Т. Сулими в смт. Печеніги, розташованих у Харківській області, до Святогірської Лаври.

05 серпня

  • Відзначення Дня народження І.Ю. Рєпіна, підсумкова виставка робот майстрів, які увійдуть до каталогу «Місто Рєпіна очима художників».
  • Ярмарка ремісників та майстрів із залученням учасників з багатьох міст України.
  • Аукціон з продажу картин учасників Міжнародного рєпінського пленеру і художників нашого міста.
  • «Фестиваль однієї пам’ятки» – пам’ятки архітектури національного значення «Торгові ряди». Це музично-театральний, мистецький захід біля пам’ятки, спрямований на ознайомлення з історією, архітектурними особливостями, традиціями та роллю, яку будівля відігравала у житті мешканців ХІХ сторіччя.
  • Театралізовані костюмовані екскурсії видатними місцями міста.
  • Фото-виставки «Історія та сучасність»
  • Віртуальні 3D екскурсії по пам’яткам культурної спадщини міста.

 

 

Кожен учасник передає у фонди організаторів пленеру дві роботи, які було написано у ході пленеру.

Чугуївська міська Рада забезпечує учасників пленеру з 15 липня по 05 серпня проживанням та харчуванням. Проїзд художників-учасників пленеру до міста Чугуєва забезпечується за рахунок відряджуючої сторони або учасником самостійно.

Положення про пленер

Будемо раді бачити художників вашого міста серед учасників пленеру!

 

Контактні особи:

Цибульнік Олена Василівна – начальник відділу культури і туризму Чугуївської міської ради, тел. +38050-233-02-88, +38093-055-99-68, E-mail: kultura.chuguev@ukr.net

Ващук Яна Анатоліївна – директор Комунальної установи «Культурний центр «Імідж», тел. +38050-685-44-10, E-mail: kc.image-center@ukr.net

Tags: