Місто Острог має свою унікальну багатовікову історію, перша згадка про нього датується 1100-м роком. Завдяки славетній родині князів Острозьких був заснований перший у  Східній Європі вищий навчальний заклад – Острозька академія. На сьогоднішній день відбувається її друге відродження, і місто також відроджується. Острог завжди вважався мультикультурним центром, тут споконвіку толерантно співіснували православні, католики, протестанти, євреї та мусульмани. Така різноманітність наповнила місто неповторним колоритом та самобутністю, а його славетне минуле залишило по собі велику кількість історичних пам’яток, котрі зробили Острог містом-музеєм. Завдяки академії нині Острог є осередком креативної і прогресивної студентської молоді, що позитивно впливає на розвиток міста.

Культурний барбакан - один з 8 переможців проекту Міністерства культури України "Малі міста - великі враження". За словами мера Олександра Шикера, Острог приймав участь у проекті, щоб за допомогою фестивалю привернути увагу до історично-культурної пам'ятки - Татарської вежі, і таким чином сприяти її збереженню. Барбакан - це і є башта, фортифікаційна споруда. Культурний барбакан - молодіжний фестиваль, проект-трансформація від "Острог екскурсійний" до "Острог подієво-туристичний". Це не одинична подія, а локація-стимул розвитку культурної громади.

"Всередині вежі буде облаштований амфітеатр, проходитимуть не лише художні виставки, а й концерти, покази фільмів" - розповідає Олександр Шикер.

Більше про історію та сьогодення Острога, а також про підготовку до Культурного барбакану дивіться у випуску програми "Доброго ранку, країно!"

 

 

 

Tags: