На офіційному сайті з'явився детальний розклад подій 5-го Міжнародного фестивалю кіно та урбаністики "86" у Славутичі.

http://www.86.org.ua/schedule/

Спеціальними гостями «86» у Славутичі стануть кінематографісти, музиканти, художники, архітектори й дослідники міського простору з Європи, Азії та Нового Світу.

Йоран Олссон – один із провідних документалістів Швеції, призер кінофестивалів у Берліні та Санденсі – особисто представить свою нову стрічку «Фонко» та ретроспективу, до якої увійшли фільми «Про насильство» й «Чорний мікстейп 1967–1975». Режисер створює фільми на основі архівних записів, які компонує у ґрунтовні антропологічні дослідження. Також на фестивалі Олссон покаже і прокоментує стрічки, що вплинули на його режисерське бачення – «Округ Гарлан, Сполучені Штати Америки» Барбари Копл, що отримав премію Американської кіноакадемії 1977 року, та «Дівчата з Челсі» Енді Воргола.

Мілтон Ґійєн з Нікарагуа представить інтерактивний фільм «Повстання у Мариборі» – під час його перегляду глядачі зможуть самостійно обрати, за якою камерою стежити й відтак визначать розвиток подій у фільмі. Незалежний кінорежисер Мілтон Ґійєн працює на перетині ігрового та документального кіно в контексті етнографічних досліджень.

Гостями фестивалю стануть також режисери фільмів-фіналістів конкурсу «Пальма Півночі», до участі у якому було відібрано 5 українських та 7 іноземних стрічок. До почесного журі конкурсу увійшли сценаристка Наталя Ворожбит, журналістка Марія Кувшинова та програмний директор кінофестивалю в Їглаві Віктор Корень. Марія Кувшинова представить на фестивалі фільм Олександра Міндадзе «У суботу».

Конкурс MyStreetFilmsUkraine судитимуть головний редактор каналу Current Time Кенан Алієв та співзасновниця мистецької формації Wiz-Art Ольга Райтер. Ведучі показів MyStreetFilmsUkraine – журналісти Катерина Сергацкова і Юрій Марченко.

Кураторами урбаністичної програми фестивалю вступає міжнародна арт-група Metasitu: Едуардо Кассіна (Іспанія) та Ліва Дударева (Латівя). На ролі тьюторів архітектурного воркшопу запрошено групи HELLO WOOD (Угорщина), MOOD FOR WOOD (Польща), COLL COLL (Чехія), 2021 (Словаччина) та Formografia (Україна). Учасниками першої у Славутичі міжнародної резиденції стали митці та дослідники з семи країн, що брали участь у будівництві міста.

 

5-й фестиваль кіно та урбаністики «86» проходитиме у Славутичі з 9 по 13 травня.

У рамках фестивалю відбуватимуться платні та безкоштовні події. Для доступу на платні події ви можете купувати одноразові квитки або ж придбати абонемент на весь час фестивалю. Ознайомитись з умовами відвідування подій і типами абонементів, а також обрати найзручніший шлях на фестиваль можна за посиланням нижче:

http://www.86.org.ua/category/visitors/

Tags: