20-24 червня на території Шарівського палацу  вперше відбудеться "Культурний хакатон". Учасники заходу вироблятимуть креативні ідеї для ревіталізації унікальної пам'ятки архітектури XIX сторіччя - Шарівського замку - сучасними методами і за допомогою інноваційних технологій. Рішення також дозволять підвищити рівень взаємодії місцевих жителів з об'єктом культурної спадщини і повною мірою розкрити його потенціал.

Термін hackathon має відразу кілька значень. Буквально - це місце, де "включаються" в проблему або "зламують" її - знаходять нестандартний підхід, обходять існуючі перешкоди в рішенні. Проблема - це не просто Шарівка, а сотні таких "Шарівок" по всій Україні. І ми хочемо запропонувати нашим учасникам вирішити таку проблему ", - відмічає організатор проекту Олег Петровський.

Організатори вважають, що завдяки проведенню хакатону, у Шарівського замку є всі шанси стати креативним хабом, який об'єднає представників різних професій.

"Хакатон в нашому випадку - це можливість об'єднатися в одну велику команду і разом подумати над розвитком Шарівського замку і створенням на його території центру креативної економіки - хаба, де представники креативних професій зможуть спілкуватися, працювати, обмінюватися ідеями та створювати спільні проекти. Ми сподіваємося, що в перспективі такий захід допоможе вдихнути життя в інші місця, де є пам'ятники архітектури ", - розповідає куратор Роман Мінін.

Що буде і для кого

Протягом п'яти днів івенту учасники хакатону прослухають лекції експертів в галузі культури, архітектури та креативної економіки і розроблять ідеї і обґрунтований план їх реалізації. Команди представлять свої проекти на розгляд досвідченого журі. Краща ідея отримає винагороду - 10 000 грн.

До участі запрошуються архітектори, IT-фахівці, розробники, художники, менеджери, інженери, урбаністи, держслужбовці, юристи, працівники музеїв, креативщики, дизайнери, соціальні підприємці, фахівці в сфері туризму і гостинності та всі небайдужі до збереження і розвитку Шарівського замку.

Учасники Хакатона зможуть вибрати одну з п'яти тем: музей в Шарівському замку, художні майстерні, туристичний центр, парк сучасної скульптури, місцеве населення - основний капітал розвитку садиби. Або запропонувати свою, яка сприятиме розвитку Шарівського замку.

Заявки приймаються до 14 червня до 23.00 як від команд, так і від індивідуальних учасників. Участь у події безкоштовна.

 

Реєстрація - https://goo.gl/forms/DS1U5BMEEmku7Ckw2

 

Арт-фестиваль

Паралельно з хакатоном – 23 і 24 червня – на території Шарівського палацу відбудеться масштабний арт-фестиваль. Дорослих і дітей чекають: жива класична музика у виконанні оркестру ХНАТОБу, PRIME ORCHESTRA та інших виконавців, відкриття парку скульптур, майстер-класи з кераміки та дизайну, художній пленер, культурно-історичний квест "Таємниця Шарівського парку", театралізований перфоманс в декораціях замку і світлове 3D-шоу. Працюватиме дитячий та спортивний майданчик, фуд-корт, ярмарок сувенірів.

________________________________________________

"Культурний хакатон" - один з переможців конкурсу проектів Міністерства культури України "Малі міста - великі враження" Організатор проекту - Асоціація дизайнерів-графіків "4-й Блок".

Партнери - Харківська обласна рада, КП Харківської обласної ради "Знахідка", Шарівська селищна рада, Харківський національний академічний театр опери та балету імені М. В. Лисенка, Харківський обласний туристсько-інформаційний центр.

Сайт проекту:

http://culthackaton.com/

 

 

 

 

Tags: