5-й Міжнародний фестиваль кіно та урбаністики «86» пройшов у Славутичі (Київська обл.) з 9 по 13 травня. Цього року захід відбувся за підтримки Міністерства культури в рамках проекту «Малі міста – великі враження».

«Це єдиний кінофестиваль, який підтримало Міністерство в рамках проекту. Кожне маленьке місто має дуже цікавий власний культурний ресурс, як матеріальний, так і нематеріальний. Фестиваль «86»  – це дуже цікава ідея поєднати кіно та урбаністику, переосмислити Чорнобильську трагедію, по-іншому сприймати місто, зламати стереотипи», - розповіла куратор проекту, директор Центру культурних досліджень Ірина Френкель.

Цьогорічний фестиваль «86» відбувся під назвою «Щось невловиме».

 

Гран-прі «Пальми Півночі» і приз у розмірі $1000 отримала стрічка «Чарівна таблетка» Олександра Зубовленка, найкращим українським фільмом став «Зв’язок» Жанни Озірної. Приз глядацьких симпатій дістався картині «Чарівна таблетка». У конкурсі брали участь 12 фільмів — 5 українських і 7 зарубіжних, створених авторами з країн, які брали участь у будівництві Славутича.

 

У конкурсі MyStreetFilmsUkraine переміг фільм «Діорама» Зої Лактіонової і Тетяни Корнеєвої. Спеціальну згадку журі отримала стрічка «Гирі мої Гирі» Євгена Нікіфорова. Фаворитом глядачів стала картина Лізи Герман «Порцеляна». У конкурсі взяли участь 9 робіт, створених молодими режисерами у співпраці з професійними тьюторами.

 

На церемонії закриття команда виконала твір американської авангардистки Мередіт Монк Other Worlds Revealed.

 

З 9 по 13 травня фестиваль «86» прийняв понад 3 тисячі глядачів. На трьох майданчиках показали 17 повнометражних і 22 короткометражних фільми. Учасники урбаністичної резиденції представили 8 проектів та інсталяцій, що стали підсумком їхнього перебування у Славутичі впродовж місяця.

Під час архітектурного воркшопу п’ять команд збудували дерев’яні об’єкти для фестивального кемпінгу: вежу для спостереження заходу сонця, уявний міст, хвилястий навіс для фудкорту. Понад 30 дітей відвідали заняття дитячої школи урбаністики. У рамках музичної програми виступило 25 артистів. Відбулася лекція кінокритикині Марії Кувшинової та дискусія «Блокпост дружби народів».

 

 

 

Tags: