Урочисте відкриття відбулось за участі Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, Міністра культури Євгена Нищука, голови Тульчинської ОТГ Валерія Весняного, представників міста та області.

Арт-квартал включає в себе серію муралів, на яких зображено фасади найвідоміших світових оперних театрів, портрет композитора Миколи Леонтовича, дитячі малюнки-переможці конкурсу «Моє рідне місто» та інші художні композиції, присвячені музичному мистецтву. Мурали розмістили на стінах міських будівель у просторі між музеєм-квартирою М. Леонтовича,  заснованою ним музичною школою, казармами Суворова та палацом Потоцьких. Проект реалізований спільно з ГО «Лабораторія актуальної творчості», над створенням мистецьких об’єктів працювали понад 30 художників з усієї України.

Головним об’єктом Арт-кварталу стала композиція-присвята найвідомішій у світі мелодії М. Леонтовича «Щедрик», яку розмістили у міському сквері  Інтерактивна скульптура являє собою поєднання скрипкового ключа та нотного стану, прикрашених різдвяними дзвіночками. Підсвітка та озвучування здійснюється за допомогою сонячної енергії, тричі на день лунає «Щедрик». Автор композиції – Єгор Лобузнов з Вінниці, переможець конкурсу креативних просторових об`єктів та міської скульптури. Окрім того, композиція «Щедрик» стала символом єднання українців. Так, було підписано договір про співпрацю між Тульчином та Покровськом, що на Донеччині. А під час церемонії відкриття Валерій Весняний вручив міні-копію скульптури голові Покровської ОТГ Руслану Требушкіну

Також у місті з’явився ще цілий ряд арт-об’єктів: лавки з елементами фортепіанних клавіш та нот, зупинка громадського транспорту у вигляді парасолі, амфітеатри мистецької резиденції, скульптура у вигляді роялю, світлові просторові інсталяції.

Tags: