Мета проекту "Культурний хакатон" - відновлення Шарівського палацу - унікальної пам'ятки ХІХ сторіччя. Учасники проекту розроблятимуть ідеї ревіталізації палацо-паркового комплексу з метою перетворення в сучасний цікавий простір за допомогою сучасних методів та іноваційних технологій.

До участі були запрошені архітектори, IT-фахівці, розробники, художники, менеджери, інженери, урбаністи, фахівці в сфері туризму, креативники і дизайнери, підприємці та держслужбовці. Зі ста поданих заявок було відібрано близько 50-ти учасників, їх розділили на декілька груп. На розгляд запропоновані наступні теми: музей в Шарівському замку, художні майстерні, туристичний центр, парк сучасної скульптури, місцеве населення - основний капітал розвитку садиби. Протягом чотирьох днів учасники хакатону прослухають лекції експертів в галузі культури, архітектури та креативної економіки і розроблять ідеї і обґрунтований план їх реалізації.

Вже відбулись лекції дизайнера Юрія Ринтовта і художника Романа Мініна.

Юрій Ринтовт - український дизайнер (архітектура, інтер'єр, предметний дизайн), керівник проектного бюро та творчої майстерні Ryntovt Design. Переможець міжнародного конкурсу IN practice (проект “Friend House”, Венеція, 2012), також гран-прі фестивалю предметного дизайну “Водопарад” (Харків, 2012), друге місце на міжнародному конкурсі SIE SELECTION (2010, Болонья), приз журі в номінації «Дизайн интер'єру» на міжнародному конкурсі ARCHI BAU AWARDS 2009, ARCHI -EUROPE, (Мюнхен, 2009). Лауреат творчої премії (Харків, 2000). Переможець конкурсу «Зеркальная струя» (Харків, 2002).

Роман Мінін - сучасний український художник, учасник персональних і групових виставок в Україні, Японії, США, Китаї, Німеччині, Австрії, Великобританії, Польщі, номінант премії PinchukArtCentre, організатор фестивалю стріт-арту в Харкові, відзначений медаллю "Талант і покликання" Всесвітнього альянсу "Миротворець".

По завершенню команди представлять свої проекти на розгляд досвідченого журі. Найкраща ідея отримає винагороду – 10 000 грн.

Також 23 і 24 червня відбудеться масштабний  арт-фестиваль. де звучатиме жива класична музика, пройде відкриття парку скульптур, майстер-класи з кераміки та дизайну, художній пленер, культурно-історичний квест "Таємниця Шарівського парку", театралізований перфоманс в декораціях замку і світлове 3D-шоу. Працюватиме дитячий та спортивний майданчик, фуд-корт, ярмарок сувенірів.

      

 

Tags: