За час роботи на батьківщині видатного майстра пензля І.Ю. Рєпіна художники-учасники ХІХ Міжнародного рєпінського пленеру відвідали музеї, об’єкти культурної спадщини та видатні місця міст Чугуєва та Харкова.

21 липня на Арт-алеї скверу «Центральний» учасники пленеру – Заслужений художник України Єрьомін Борис Олександрович та Заслужений художник Росії Бобенчик Йосиф Дем’янович – провели перший майстер-клас з живопису для учнів Чугуївської дитячої художньої школи ім. І.Ю. Рєпіна, членів ГО «Творче об’єднання майстрів та майстрів м. Чугуєва» та художників-початківців.
Учасники майстер-класу мали нагоду поринути у яскравий світ творчості та натхнення. Заслужені художники поділилися з ними своїми секретними прийомами і знаннями. Усі присутні із задоволенням спостерігали, як створюються шедеври.
Під час майстер-класу його учасники створили близько 30 творів живопису, серед яких були натюрморти та портрети.

28 липня на території Меморіальної садиби І.Ю. Рєпіна відбувся майстер-клас для дітей з особливими потребами, де художники-учасники ХІХ Міжнародного рєпінського пленеру працювали з кожною дитиною окремо . Всі діти отримали подарунки від організаторів заходу.
Окремо відбувся майстер-клас пастеллю від учасника пленеру з Фінляндії Сергія Пієтилі для учнів Чугуївської дитячої художньої школи ім. І.Ю. Рєпіна, членів ГО «Творче об’єднання майстрів та майстрів м. Чугуєва» та художників – початківців.
Усі учасники майстер-класу занурились у творчий процес, бо саме тут, на території Меморіальної садиби, атмосфера натхнення допомагала створювати свої шедеври нашому земляку Іллі Юхимовичу Рєпіну. Враження, які отримали всі присутні – це незабутній урок для всіх учасників майстер-класу – як для учнів художньої школи, так і для дітей з особливими потребами, можливість відчути себе справжніми художниками.
Нагадуємо, що цьогорічний дев'ятнадцятий Міжнародний рєпінський пленер є переможцем національного конкурсу «Малі міста – великі враження» Міністерства культури України.

Tags: