Завдяки перемозі у конкурсі «Малі міста – великі враження» Міністерства культури України цьогорічний рєпінський пленер пройшов як тритижневий туристичний фестиваль з різноформатними заходами.

4-5 серпня у м. Чугуїв Харківської області відбувся «Рєпін фест». Святкові заходи приурочили до дня народження видатного художника Іллі Рєпіна. Урочистості проходили на території музею-садиби, де мешкала родина художника, і розпочалися з покладання квітів до пам’ятника І.Ю.  Рєпіну за участю учнів дитячої художньої школи, учасників пленеру, голови Чугуєва Галини Мінаєвої та представників Харківської облради. Учасників пленеру нагородили пам’ятними дипломами та подарунками.

16 художників з України, Литви, Фінляндії та інших країн представили свої роботи, створені протягом трьох тижнів пленеру. 271 картину розташували в центрі міста, зафіксувавши це в Книзі рекордів України як наймасовішу художню виставку під відкритим небом. Після того роботи були передані в художній фонд міста. Також цього року Чугуїв відзначає 380-річчя від дня заснування. На честь цієї події встановили ще один рекорд – приготували 380 літрів напою «Гусарська паленка».  А на одній з будівель міста з’явився мурал, що зображує відому картину І.Ю. Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султану».

Серед інших заходів - «Фестиваль однієї пам'ятки» на території пам'ятки архітектури національного значення «Торгові ряди», ярмарок майстрів та ремісників, дегустація виробів виноградарів та бджолярів, аукціон картин та виробів декоративно-прикладного мистецтва, фотовиставка, театралізовані екскурсії. Також відвідувачам була представлена цікава концертна програма за участю місцевих артистів і музикантів, зокрема оркестру «Chuguev city bаnd».

Вперше була презентована віртуальна екскурсія Чугуєвом. Сучасний мультимедійний проект став результатом роботи декількох ІТ-компаній  і полягає в розташуванні по місту табличок з QR-кодом, за допомогою якого можна завантажити додаток з віртуальною екскурсією. У ролі гіда виступатиме сам Ілля Рєпін. Спогади художника з книги «Далеке та близьке», з особистих листів та історичних матеріалів озвучені харківським актором, а 3-D зображення виконане на основі чугуївського пам'ятника роботи скульптора М. Манізера. Також  у віртуальній екскурсії можна буде побачити реконструйовані пам'ятки архітектури міста, пов'язані з життям та творчістю Іллі Рєпіна.

 

Tags: