Урочисте відкриття нового арт-простору відбулось 16 вересня на території пам’ятки архітектури національного значення другої половини XV-початку XVI ст. – Татарської надбрамної вежі за участю міського голови Острога Олександра Шикера, першого заступника голови Рівненської ОДА Віталія Ундіра, заступника Олександра Корнійчука.

Зруйновані стіни вежі зміцнили за допомогою металевих конструкцій, які візуально відтворюють первинний вигляд споруди та дозволять в подальшому проводити тут різноформатні мистецькі заходи, зокрема арт-простір «Культурного барбакану» планується використовувати як галереї для художніх і мистецьких виставок, глядацької зали для театральних і кінопоказів, простору для творчого спілкування і втілення креативних ідей. Автор ідеї реставрації Татарської вежі - аспірант Національного університету «Острозька академія», працівник музею історії НаУОА Андрій Брижук. 

Урочистості розпочались театралізованим дійством, та головною культурною подією став фестиваль «Від бароко до року», де з концертною програмою виступила «Піккардійська терція», звучала барокова музика і відомі рок-хіти у виконанні рівненського симфонічного рок-оркестру «BRЕVIS» та Musica Antiqua Leopolis Consort. А ще гості фестивалю стали учасниками майстер-класу із середньовічних танців.

Також до уваги численних відвідувачів фестивалю були запропоновані тематичні фотозони та фудкорти з традиційними місцевими стравами, майстер-класи, ярмарок майстрів, презентації та автограф-сесії. А кількома тижнями раніше відбувся пленер місцевих художників, і під час фестивалю було відкрито виставку їхніх робіт, присвячених оновленій Татарській вежі.

Крім того, 50 острозьких школярів встановили рекорд, виголосивши гасло фестивалю «На варті культури!» різними мовами. Рекорд зафіксували у Книзі рекордів України і присвятили його відомому історику, письменнику та перекладачу, випускнику Острозької гімназії Агатангелу Кримському, який володів майже сімдесятьма мовами.

Нагадаємо, «Культурний барбакан» - один з 8 переможців проекту Міністерства культури України «Малі міста - великі враження», який має на меті формування іміджу територій, підтримку культурної спадщини, сприяння розвитку інвестиційної привабливості регіонів.

 

 

Tags: